KALENDER

2017-18 - klik på de enkelte arrangementer for information

Under konstruktion

August:

Tordag den 3., Niels W. Gade

September:

Onsdag den 6., Kulturpriseftermiddag

Mandag den 11., Højskoleeftermiddag

Tirsdag den 12., Højskoleeftermiddag

Onsdag den 13., Højskoleeftermiddag

Mandag den 18.,, Højskoleeftermiddag

Tirsdag den 19., hvad enhver bør vide om billedkunst

Onsdag den 20., Koncerteftermiddag ved Mogens Dalsgaard

Mandag den 25., Højskoleeftermiddag

Tirsdag den 26., Højskoleeftermiddag

Onsdag den 27., Højskoleeftermiddag

Oktober:

Mandag den 2., Højskoleeftermiddag

Tirsdag den 3., Operaforedrag

Lørdag den 7., Lørdagsbussen

Mandag den 9., Højskoleeftermiddag

Tirsdag den 10., Højskoleeftermiddag

Tirsdag den 10., Kunsthistorien 6

Onsdag den 11., Højskoleeftermiddag

Onsdag den 11., Opera: Elskovsdrikken

Mandag den 23., Højskoleeftermiddag

Tirsdag den 24., Højskoleeftermiddag

Onsdag den 25., Højskoleeftermiddag

Torsdag den 26., Valfarter og Pilgramsrejser

Mandag den 30., Højskoleeftermiddag

Tirsdag den 31., Kunsthistorien 6

November:

Onsdag den 1., Koncerteftermiddag ved Mogens Dalsgaard

Torsdag den 2., Valfarter og Pilgramsrejser

Lørdag den 4., Lørdagsbussen

Mandag den 6., Højskoleeftermiddag

Tirsdag den 7., Højskoleeftermiddag

Tirsdag den 7., Operaforedrag

Onsdag den 8., Højskoleeftermiddag

Torsdag den 9., Valfarter og Pilgramsrejser

Fredag den 10., Operatur til Flensborg, Hoffmanns Eventyr

Mandag den 13., Højskoleeftermiddag

Tirsdag den 14., Kunsthistorien 6

Tirsdag den 14., Koncerteftermiddag ved Mogens Dalsgaard

Torsdag den 16., Valfarter og Pilgramsrejser

Mandag den 20., Højskoleeftermiddag

Tirsdag den 21., Højskoleeftermiddag

Onsdag den 22., Højskoleeftermiddag

Torsdag den 23., Valfarter og Pilgrimsrejser

Mandag den 27., Julekoncerten med Caroline Henderson

Tirsdag den 28., Kunsthistorien 6

Torsdag den 30., Valfarter og Pilgramsrejser

December:

Lørdag den 2., For-jul i Marsken

2018

Januar:

Mandag den 8., Højskoleeftermiddag

Tirsdag den 9., Højskoleeftermiddag

Onsdag den 10., Højskoleeftermiddag

Mandag den 15., Højskoleeftermiddag

Mandag den 22., Højskoleeftermiddag

Tirsdag den 23., Højskoleeftermiddag

Tirsdag den 23., Operaforedrag

Onsdag den 24., Højskoleeftermiddag

Lørdag den 27., Operatur til Kiel, Maskeballet

Mandag den 29., Højskoleeftermiddag

Tirsdag den 30., Kunsthistorien 7

Februar:

Lørdag den 3., Lørdagsbussen

Mandag den 5., Højskoleeftermiddag

Tirsdag den 6., Højskoleeftermiddag

Onsdag den 7., Højskoleeftermiddag

Mandag den 19., Højskoleeftermiddag

Tirsdag den 20., Højskoleeftermiddag

Tirsdag den 20., Operaforedrag

Onsdag den 21., Højskoleeftermiddag

Lørdag den 24., Opera: La Traviata

Mandag den 26., Højskoleeftermiddag

Tirsdag den 27., Kunsthistorien 7

Marts:

Lørdag den 3., Lørdagsbussen

Mandag den 5., Højskoleeftermiddag

Tirsdag den 6., Højskoleeftermiddag

Onsdag den 7,, Højskoleeftermiddag

Mandag den 12., Højskoleeftermiddag

Tirsdag den 13., Kunsthistorien 7

Mandag den 19., Højskoleeftermiddag

Tirsdag den 20., Højskoleeftermiddag

Onsdag den 21., Højskoleeftermiddag

April:

Tirsdag den 3., Kunsthistorien 7

Tirsdag den 3., Operaforedrag

Lørdag den 7., Lørdagsbussen

Onsdag den 11., Opera: Aida

Søndag den 22., Brus og Bobler

Maj:

Lørdag den 5., Lørdagsbussen

Juni:

Lørdag den 2., Lørdagsbussen

Juli:

Lørdag den 7., Lørdagsbussen

August:

Lørdag den 11., Lørdagsbussen

September:

Lørdag den 1., Lørdagsbussen

Tilknyttet Dansk Oplysnings Forbund dof